Черноморец засили Локо Сф към Б група

Коментари (9)
21:51 / 18.05.2013
3605
Напук на всички Черноморец Бургас не пусна днес на Локмотив София, както мнозина го очакваха и разгромиха столичани с 3:1. Всичко най-интересно в Бургас се случи през вторите 45 минути, когато паднаха и 4-те попадения.

Маркиньос даде аванс на Локомотив в 61-ата минута, като засече центриране на Велков отдясно. Този гол само раздразни Черноморец, които в рамките на 4 минути нанесоха своя удар.

В 69-ата минута Преслав Йорданов възстанови равенство, засичайки центриране с глава в наказателното поле на Гаел. Само 120 секунди бяха необходими на бургазлии да направян пълен обрат. Траянов центрира остро към Цонков, който с плонж праща топката в мрежата за 2:1.

Футболистите на Локомотив Сф бяха в шок след тези два бързи гола, а от това се възползваха черноморци, които довършиха своя противник с нов бърз гол. Този път точен за тях беше Филипов, който се възползва от колективна грешка в отбраната на гостуващия тим и фиксиракрайното 3:1.

С тази победа Черноморец събра актив от 46 точки, а Локо Сф продължава да е в зоната на изпадащите с 25 пункта.

Черноморец - Локомотив 3:1
0:1 Маркиньос 61'
1:1 Йорданов 69'
2:1 Цонков 71'
1:1 Филипов 73'

Черноморец: 1. Дашев, 2. Дянков, 3. Терзиев, 6. Паланков, 9. Йорданов, 15. Траянов, 22. Цонков (77' Дрянов), 30. Балтанов, 37. Фо-Поре, 44. Филипов, 92. Гаел;

Локомотив: 1. Митрев, 18. Дюлгеров (35' Велков), 6. Бранеков, 11. Добрев, 26. Николов, 19. Петров, 23. Том, 28. Маркиньос, 76. Бибишков, 13. Уилкер (46' Д. Илиев), 21. Трифонов;