Юношите-старша на Нафтекс на финал
Автор: Екип Burgas24.bg 09:38 / 18.06.2008Коментари (0)1092
Юношите на Нафтекс старша възраст - родени през 1989 година се класираха за финала на държавното първенство по футбол, съобщиха от пресслужбата на клуба. След като в края на миналата седмица елиминираха Левски, днес младите "шейхове" спечелиха с 3:1 гостуването си на Пирин (Благоевград) и ще спорят за титлата на финала срещу столичния ЦСКА.

Футболистите на старши треньора Тодор Койчев надиграха тотално съперника си, като успяха да си осигурят комфортна преднина от три гола още преди почивката. Нападателят Светослав Козаров откри резултата в 12-ата минута на срещата, а само 8 минути по-късно Георги Костадинов направи 2:0. Полузащитникът Жулиев Парушев отбеляза третото попадение за Нафтекс 10 минути преди края на първата част. Домакините все пак стигнаха до почетен гол, реализиран в 75-ата минута от дузпа.

Финалът ще се играе на 22 юни (неделя), като градът домакин ще бъде определен от БФС.

Съставът на Нафтекс: Йорданов, Коев, Ст. Иванов, Терзиев, Д. Иванов, Филипов, Костадинов, Димитров, Козаров, Рачев, Парушев