Нефтохимик падна злощастно от Ботев под дъжда в Сливен
Автор: Екип Burgas24.bg 17:31 / 02.03.2014Коментари (261)1899
© Plovdiv24.bg
Нефтохимик загуби злощастно с 0:1 домакинството си на Ботев. Преди почивката "шейховете" играха слабо и предимно се бранеха, но през второто полувреме бяха по-добри на тежкия терен и пропиляха няколко изгодни положения за гол. Съдията Иван Кирилов също повлия на изхода от двубоя.

През първото полувреме се игра футбол на една врата. През цялата първа част "канарчетата" атакуваха, докато Нефтохимик се бранеше доста организирано. С пропуски се отличиха и нападателите в "жълто-черно". Все пак се стигна до 32-та минута когато комбинация между Хамза и Иршак завърши с пас към Доре, който успя да реализира за 0:1. При попаденията останаха леки съмнения за засада на голмайстора.

Второто полувреме започна добре за "канарчетата", които имаха две чисти възможности за гол, които обаче бяха пропилени, като при една от тях Хамза уцели гредата.

Постепенно домакините започнаха да се ориентират по-добре на тежкия терен под непрекъснатия дъжд и започнаха да организират атака след атака. "Шейховете" разчитаха предимно на центрирания, но на няколко пъти успяха да застрашат сериозно Стаховяк. При едно центриране Анисе игра с ръка в наказателното поле, но съдията прецени, че няма основания да посочи най-тежкото наказание.

В края на мача Станислав Жеков влезе безумно в краката на Иван Цветков и го изхвърли чак на пистата, но за негов късмет се размина само с жълт картон.