Черноморец 2014 надви Делфин

Коментари (0)
09:53 / 10.11.2014
496
Черноморец 2014 записа трета победа в мъжката А група, след като се наложи с 83-74 над Делфин като гост в зала "Бойчо Брънзов" в Бургас. Гостите водеха в целия мач и въпреки че в края бургазлии се приближиха опасно, до обрат не се стигна. До момента активът на баскетболистите на Владимир Искров е 3-1, а на днешния им съперник - 1-3. В следващия кръг Черноморец 2014 посреща Академик Варна, а Делфин ще бъде гост на Рилски спортист -2.

Гостите имаха малка преднина през първата част, след като поведоха още в първите секунди на срещата, а след 10 минути бяха с 2 точки напред. През втория период преднината на Черноморец 2014 стана двуцифрена, а на моменти достигна 15 точки. В крайна сметка на почивката разликата беше 10 точки. Гостите запазиха стабилен аванс през третата част, но през последната допуснаха съперникът им да се доближи само на 3 точки. Серия от 7-0 в решителните минути обаче ги изведе до победата.

Борбите бяха в полза на победителите - 50-39, както и процентът за стрелба общо от игра - 47% срещу 40%. Черноморец 2014 вкара и повече точки под коша - 50-36. Крум Дойчинов завърши с дабъл дабъл от 23 точки и 13 борби и добави 5 блока за успеха на отбора си, 16 точки, 11 борби и 5 асистенции добави Филип Самойлович, а 15 вкара Неманя Илич.