Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Нафтекс би Спартак (Пд) в Сливен
Автор: Екип Burgas24.bg 20:52 / 30.07.2008Коментари (0)775
© PFC Naftex
Нафтекс победи с 2:1 Спартак (Пловдив), в контрола играна в Сливен. Головете за „зелените" отбелязаха Стефан Тошков и Пламен Димитров.

Нафтекс поведе в самия край на първото полувреме. Тогава Деян Христов финтира двама защитници по десния фланг и намери в наказателното поле Тошков, който от малък ъгъл простреля вратаря на Спартак. При попадението символичните гости имаха претенции за игра с ръка на Тошков, основателно подминати от рефера.

Пламен Димитров шест минути след почивката реализира победното попадение за "зелените". Младият полузащитник се разписа със силен шут с левия крак след асистенция на Христо Лемперов. Най-чистото положение за пловдивчани проигра Иван Площаков 5 минути преди гола. За спартаклии вкара Георги Стоянов в 60-та минута.

До края на мача футболистите на Нафтекс имаха още няколко възможности за гол, но пропуски направиха Светослав Козаров и Деян Христов.