Черноморец загуби морското дерби
Автор: Екип Burgas24.bg 11:50 / 16.03.2015Коментари (0)847
© Lap.bg
Черно море порт Варна записа трета поредна победа в Националната баскетболна лига. Успехът е шести поред за "моряците", като се има предвид и турнирът за Купата на България, който бе спечелен от тима на Драган Баич след три успеха в Плевен.

Варненци победиха Черноморец като домакини в морското дерби на лигата с резултат 85:67. Въпреки че изиграха слабо първо полувреме и изоставаха на почивката, варненци изнесоха силна трета четвърт, в която обърнаха резултата и си осигуриха победата. В момента те заемат 4-то място в класирането с 12 победи и 7 загуби, а в следващия кръг в сряда нямат мач.

След равностойни първи минути на срещата гостите поведоха и успяха да задържат малка преднина от 3-4 точки, която в края на периода увеличиха до 7. Бургазлии продължиха да водят срещу фаворита и домакин в срещата, като на моменти през втория период разликата стана двуцифрена, а на почивката таблото показваше 46:40 в тяхна полза. Третата четвърт обаче беше ключовата в срещата, като варненци започнаха със серия от 12-2, за да обърнат резултата, а след общо 29:10 в периода имаха аванс от 13 точки - 69:56. До края те нямаха проблеми да увеличат още аванса си и да спечелят убедително.

Станимир Маринов записа 22 точки, 6 борби и 5 асистенции за победителите, 16 вкара Лени Даниъл, а 14 и 6 борби добави Милян Пупович.

Черно море - Черноморец 85:67 (20:27, 20:19, 29:10, 16:11)

Черно море: Великов 7, Маринов 22, Цонков 5, Коматина 12, Пупович 14 (Алексиев 3, Боцка, Даниъл 16, Славейков 6, Пейчинов, Нацкин, Коцев)

Черноморец: Белич 20, Караваев 2, Рошманов 15, Бинев 18, Коев 12 (Кесов, Цветков, Милчев, Аладжов)