Официално: Черноморец изпадна при аматьорите

Коментари (2)
22:14 / 02.05.2015
3487
Битката на Черноморец за оставане в професионалния футбол приключи тази вечер. "Акулите" на Неделчо Матушев направиха 1:1 с Банско в мач от 26-ия кръг на Б група, който се игра днес в Поморие. Точката обаче не стига за бургазлии да запазят шансовете си дори на теория. Дори да намери непосилните 500 хиляди лева за лиценз, от следващия сезон Черноморец ще играе при аматьорите.

Двубоят започна кошмарно за момчетата на Неделчо Матушев, които допуснаха гол в 17-ата минута след изпълнение на ъглов удар. Вместо да ги обезкуражи, ранният гол сякаш окрили "акулите", които се хвърлиха да търсят изравнително попадение. То падна броени минути преди последния съдийски сигнал. В 86-ата минута Даниел Стаматов изпрати топката в мрежата на противника. За втори гол обаче беше прекалено късно. Така Черноморец се прости с професионалния футбол.