Волейболистите биха Венецуела, на четвъртфинал с Русия или Полша

10:20 / 18.08.2008
782
Националният ни тим по волейбол победи с 3:1 Венецуела и си осигури място сред осемте най-добри отбора в света и участие на четвъртфиналите на олимпийския турнир в Пекин. Момчетата на Мартин Стоев не бяха напълно концентрирани в първия гейм и го загубиха с 23:25, но в следващите три части бяха категорични с победи на -19, -16 и -22. Най-резултатен бе Владо Николов с 20 точки, който очевидно бе преодолял разкъсването на мускул, което получи преди два дни. 17 точки добави и Матей Казийски. Пламен Константинов се завърна в игра и реализира 5 точки.

С тази победа България си осигури място сред първите 4 в своята група и участие на четвъртфиналите. Преди изиграването на последните две срещи от нашата група Италия - Китай и САЩ - Япония нашите са на в

Публикуваме и извадка от правилника, определен от МОК за четвъртфиналите, тъй като на няколко места се появиха информации, че ще се тегли пълен жребий и можем да срещнем Италия на 1/4 финалите: