Нефтохимик изнесе футболна лекция на аржентинци
Автор: Екип Burgas24.bg 08:12 / 03.08.2015Коментари (0)1435
Сборният тим на Нефтохимик-ветерани изнесе истинска футболна лекция на аржентинския ГЕБА (Буенос Айрес) и победи с категоричното 4:1. Демонстративният двубой се игра на стадиона в Българово пред стотина зрители. Сред официалните гости бе председателят на ОбС-Бургас Костадин Луков, общинските съветници Калчо Белов и Николай Иванов, както и началникът на отдел "Спорт" към Община Бургас Веселина Деведжиева.

В отбора на Нафтата личаха имената на героя от САЩ '94 Златко Янков, Ганчо Евтимов, Костадин Джамбазов, Венелин Петков, Милен Христов и др. Възрастовата граница на съперника беше малко по-висока, като най-младият играч бе на 45 години.

Футболистите изиграха две полувремена по 30 минути.
Българският темперамент не отстъпи по нищо на латиноамериканския, като двата тима спретнаха зрелищен и атрактивен футболен спектакъл. Гостите от аржентинската столица поведоха в 6-ата минута, след като деветката на тима не остави никакъв шанс на вратаря. Това разгневи бургазлии, най-вече плеймейкъра Костадин Джамбазов, който се разписа за 1:1 в 15-ата минута. След почивката "шейховете" се развихриха и вкараха още три гола. В 38-ата минута Валентин Иванов - Чалъма отбеляза за 2:1, Милен Христов се разписа в 43-ата минута, а крайното 4:1 отбеляза Иван Дончев 10 минути по-късно. Аржентинците останаха впечатлени от борбения дух и себераздаването на съперника и след мача предложиха трансфер на спортния директор Костадин Джамбазов.

Нефтохимик: Тошко Георгиев, Боян Андонов, Ганчо Евтимов, Иван Тенев, Валентин Иванов, Златко Янков, Димитър Пейчев, Петър Костадинов, Станимир Вълков, Нено Ненов, Костадин Джамбазов

Резерви: Тодор Попов, Милен Христов, Венелин Петков, Иван Дончев, Ивайло Нейчев