Диян Петков дебютира с нулево равенство начело на Нефтохимик

Коментари (1)
08:58 / 04.10.2015
1468
С ефектно светлинно шоу и зрелищна хореография феновете на Нефтохимик подкрепиха любимците си в регионалното дерби със Созопол. Мачът от 10-ия кръг на Б група, който бе дебют за Диян Петков и Димчо Ненов, завърши при резултат 0:0.

През първата част мачът беше равностоен, без много опасности и пред двете врати. Домакините създадоха голови положения, но не успяха да пробият противниковата защита.
След почивката Нефтохимик диктуваше темпото в мача, но така и не успяваше да материализира цифрово превъзходството си. В 55-ата минута Симеон Мечев се освободи, стреля, но ударът му бе изключително слаб и не затрудни Мартин Теменлиев. В последните минути на срещата Диян Петков рискува, като извади защитника Стоян Кижев и пусна в игра нападателя Ивелин Василев, но и това не донесе успех на домакините. Все пак "шейховете" спечелиха важна точка, с която се изкачиха на 11-о място във временното класиране.

Нефтохимик: Йордан Господинов, Стоян Кижев (88 Ивелин Василев), Станислав Жеков(к), Тихомир Трифонов, Живко Хаджиев, Вълчан Чанев, Симеон Мечев, Иван Цачев (71 Симеон Баев), Борислав Борисов, Димитър Георгиев (63 Стефан Неделчев), Любомир Любенов

Созопол: Мартин Теменлиев, Мирослав Коев, Ангел Делчев, Александър Горанов, Иван Янчев(к), Станимир Митев, Михаил Георгиев (75 Мустафа Мустафа), Илиян Шерденов (Мехмедали Мехмедали), Емануил Манев (70 Диян Хаджиев), Мирослав Радев, Васил Калоянов