Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Нефтохимик стартира с победа републиканското първенство за ветерани
Автор: Екип Burgas24.bg 09:51 / 06.11.2015Коментари (0)488
Първият кръг от републиканското първенство за ветерани, между отборите на Нефтохимик и Верея (Стара Загора) завърши с 3:2 за тима на "шейховете". Срещата се проведе в Сливен.

В състава на Нефтохимик влязоха легендите на клуба, сред които и треньорите Венелин Петков, Милен Христов, Ганчо Евтимов, Иван Дончев и Тодор Попов. Футболните ветерани показаха завидни умения и се представиха на ниво.

Резултатът за "зелено-белите" откри Милен Христов още в първите минути на срещата. Десет минути по-късно той се разписа още веднъж за 2:0. До края на полувремето се създадоха още няколко ситуации и пред двете врати, но резултатът остана непроменен.

В началото на втората част на мача тимът на Верея успя да отбележи първото си попадение. Няколко минути по-късно Ганчо Евтимов се разписа за 3:1, след перфектно изпълнена дузпа. В средата на полувремето "шейховете" останаха с човек по-малко заради контузия на Станимир Вълков. Малко преди края на срещата Верея записа още едно попадение, но не успя да обърне резултата.

В следващия кръг ветераните от Нефтохимик ще се срещнат с отбора на Локомотив Пловдив.

Състав на Нефтохимик: Тодор Попов, Павел Георгиев, Ганчо Евтимов, Станимир Вълков, Станимир Димитров, Мирослав Косев, Венелин Петков, Антон Спасов, Иван Дончев, Милен Христов, Милен Георгиев.

Състав на Верея: Димитър Ношев, Петър Михайлов, Християн Първанов, Радослав Райков, Красимир Денчев, Георги Василев, Господин Господинов, Александър Маринов, Мирослав Мандев, Алекси Велев, Венцислав Стоилов.