Шефът на съдиите: Без натиск извадихме Йорданов, безперспективен е

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
12:49 / 27.01.2016
1243

2015 година се оказа една от най-трудните за българското съдийство. През последните 12 месеца родните арбитри се забъркаха в купища скандали, а финалът с двубоя Левски - Литекс коства и главата на арбитър №1 за 2013 г. Георги Йорданов. "7 дни спорт" се свърза със шефа на съдиите Петър Петров, който даде ексклузивно интервю по всички горещи теми.

- Какво точно ви каза Марк Бата, какво трябва да се направи, за да се вдигне нивото? И защо УЕФА все по-малко разчита на българските рефери?

- Има ли качество от това, което виждате като бъдещи кандидати за съдии?

- Само този мач Левски - Литекс ли ще остане като петно в кариерата на Георги Йорданов?

- Коментирате темата с Георги Йорданов и по друг начин. Със сигурност би било хубаво вие да кажете като председател на комисията колко голям е бил натискът след този прекратен мач от много страни или пък не е имало натиск. Вие кажете?

- Сам започнахте темата за това дали евентуално някой от реферите комуникират с клубовете, редно ли е да го правят?

- Вие като председател на комисията получавали ли сте оплакване или сигнал от някой от съдиите за натиск?

- За ваше лично спокойствие минавала ли ви е мисълта да си направите проверка за някои от съдиите, така че да знаете кой ви казва истината и на кого може да се доверите?

- Споменахте и Таско Тасков. Какво казахте на него и на Георги Йорданов след тези 2 мача, бяха ли притеснени?

- Може ли да изпреварим нещата и да кажете кой ще е човекът, който ще ръководи дербито в Разград на 20 февруари между Лудогорец и Левски?
- Дори да имам идея, няма да я споделя. Но при всички случаи, след като са избрани за международни съдии на ФИФА и искат да растат и да ги покажем, се надявам, че тези млади момчета ще се справят добре, който и да сложим от тях, защото те, когато получат назначение, ми се обаждат и ми казват благодаря за доверието. Отговорът ми е не ми благодарете сега, благодарете ми на терена. Така че на мен ми е пределно ясно, че началото на този полусезон започва с един наистина изключително важен мач. Първо, предстои ни семинар от 8 до 10 февруари на елитните съдии и на всеки един ще му видя физическата форма, ще разговаряме, 3 дни ще бъдем заедно и ще имам яснота евентуално на 16-и следващия месец кой точно ще бъде назначен на дербито. Но отсега как да направя такъв избор, при положение че 3 дни преди този злополучен мач Левски - Литекс двама от международните съдии бяха контузени. Знам ли ги в каква форма ще бъдат. Ще бъде този, на когото видя в очите първо психическа устойчивост, неколебливост и да е мотивиран, защото най-нормално е точно този мач Марк Бата да го гледа, и то под лупа. Не само съдийската комисия. Лично аз мога да ви кажа, че гледам всички мачове. Включително се старая и в "Б" група. Искам да завърша с това, че много разчитам на вас, журналистите, да бъдете наистина истински коректив, не да търсим жълтото и интригата, а наистина, когато е принципно, да коригираме нашите грешки чрез вашата критика. Аз не съм си мислел, че ще достигна до това в момента да нося такава отговорност и ако не се справя, най-нормално е след края на полусезона да дойде някой друг. Незаменими и велики хора няма, но нека да сме първо хора, да проявим разбиране, да дадем шанс първо ние да се покажем какво работим и съдиите да покажат на терена какво ще свирят и как ще се представят. Дайте шанс, не 100 дни, като правителството, а до 20 февруари. Защото няма как, всеки мач е сам за себе си. Това е.



Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!
Още спортни:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).