Нефтохимик победи Поморие в турнира Pomorie cup

16:22 / 09.02.2016
1765
Нефтохимик надделя с 1:0 над Поморие в първия си мач от груповата фаза на турнира Pomorie cup. Двата отбора направиха оспорвана и зрелищна среща на стадион Поморие.

"Шейховете" имаха възможност да поведат още в 13-та минута, но голът на Илия Димитров бе отменен заради засада. Няколко минути по-късно вратарят на Нефтохимик Петър Денчев изпълни перфектно спасяване на пряк свободен удар и не позволи на домакините да открият резултата. Илия Димитров успя да отбележи за 1:0 в 29-та минута от удар с глава, след центриране на Станимир Андонов. Малко преди края на полувремето още един гол на младия нападател от Левски бе отменен заради засада.

Второто полувреме също започна с много оспорвани ситуации. В 61-ва минута Даниел Гаджев от гостите и Георги Петков от състава на домакините, получиха червени картони заради саморазправа. Те бяха заменени съответно със Слави Шопов и Стефан Стаматов.

Срещата остана оспорвана и драматична до последния съдийски сигнал. Резултатът се запази, макар че и пред двата отбора имаше възможности да го променят.

Следващата среша на "шейховете" в турнира е с тима на Спартак (Плевен), на 11 февруари /четвъртък/, от 13:00 часа.

Състав на Нефтохимик: Петър Денчев, Мирослав Коев, Станислав Жеков, Тихомир Трифонов, Станимир Андонов, Даниел Гаджев, Живко Хаджиев, Борислав Борисов, Станислав Дрянов, Владислав Мисяк, Илия Димитров

Резерви: Димитър Илиев, Тодор Гочев, Теодор Стефанов, Иван Цачев, Цветан Филипов, Ерай Карадайъ, Симеон Иванов