Спортните новини: Днес (0) | Вчера (4)
Нефтохимик U19 отстъпи на Литекс
Автор: Екип Burgas24.bg 09:42 / 14.03.2016Коментари (0)507
© Neftochimic
Нефтохимик U19 отстъпи с 2:1 на Литекс U19, в среща от XX кръг на първенството, която се проведе днес, на стадион Българово.

Гостите взеха превес в началото на двубоя и успяха да отбележат първото си попадение в 8-ма минута. През първото полувреме и двата отбора създадоха по няколко възможности за гол. "Шейховете" имаха два шанса да изравнят чрез Даниел Андреев, но изстрелите му не намериха очертанията на вратата.

В 27-ма минута ловенчани удвоиха аванса си. Въпреки предимството на противниците, момчетата на Венелин Петков показаха характер и само няколко минути по-късно Даниел Андреев отбеляза от пряк свободен удар.

До края на полувремето Радостин Неделчев имаше две възможности за гол, но вратарят на Литекс се намеси успешно.

През втората част мачът стана много динамичен и напрежението се покачи. Нефтохимик имаше възможност да промени резултата в 77-ма минута, когато Мартин Иванов проби отляво, но вратарят на Литекс успя да отбие атаката.

Една минута преди края на срещата Иван Тодоров също направи неуспешен опит да изравни резултата.

В следващия кръг отборът ще гостува на Пирин /Благоевград/ на 16.03 /сряда/, от 14:00 часа.

Григор Димитров написа нова глава в кариерата си с първи 1/4-финал на "Ролан Гарос"
Григор Димитров пред "Фокус": Можеха по-рано да ни преместят, само нашите два мача не бяха изиграни