Два гола от съблекалните лишиха "Акулите" от точки на "Армията"
Автор: Екип Burgas24.bg 21:44 / 25.10.2008Коментари (0)982
© Sportal.bg
Два гола в първите една-две минути на двете полувремена лишиха "Акулите" на Херо от спечелването на точки в София. Бургазлии отстъпиха с 1:2, при гостуването си на ЦСКА, а самият Димитър Димитров изгледа двубоя от трибуните, заради безумно наказание от страна на БФС.

"Червените" започнаха много силно двубоя и в 50-та секунда новото попълнение на "армейците" Владимир Манчев откри резултата след самостоятелен пробив от дясно.

"Сините" от Бургас се вдигнаха на щурм и взеха инициативата, редейки атаки към вратата на Беконо. Изключителни активни в тея минути бяха Мишел Платини и Марсио Нуньо. Логично на фона на играта падна и попадението за "Черноморец - Бургас". Марсио Нуньо центрира от дясно, Стоймирович овладя в наказателното поле и с плътен удар матира Беконо.

За съжаление на бургазлии започнаха второто полувреме, както и първото, с гол от съблекалнята. Още във втората минута Здрако Лазаров центрира от дясно и отново Манчев с глава покачи на 2:1.

До края на полувремето инициативата бе на страната на гостите от Бургас, но попадение така и не падна. Най-чистото положение изпусна в самия край на двубоя Георги Божилов. Друго футболист влязъл на смяна Екундайо Джаейоба пусна технично с пета и изведе Божилов, който сам срещу вратаря стреля в страни.