Малшанс и гол от засада провалиха Нефтохимик срещу Дунав
Автор: Екип Burgas24.bg 21:07 / 05.08.2016Коментари (2)1562
Нефтохимик загуби с 1:2 първия си мач пред собствена публика срещу Дунав Русе, предаде репортер на Burgas24.bg. Двете попадения за гостите паднаха преди почивката, като Михаил Милчев вкара в 10-ата минута, а Юлиян Ненов се разписа 10 минути по-късно. Живко Петков намали в 83-ата минута.

Над 2500 зелени привърженици изпълниха стадион "Лазур" за голямото завръщане на Нафтата във футболния елит. Срещата от 2-ия кръг на Първа лига започна с едноминутно мълчание в памет на нелепо отишлия си Траян Дянков.

"Шейховете" влязоха по-активно срещата, но така и не успяха да затруднят сериозно вратаря на Дунав Мартин Луков. В 8-ата минута Живко Петков получи топката в наказателното поле, но загуби баланс и не можа да стреля. Минута по-късно гостите се възползваха от първото си по-добро положение и попариха "зелената" агитка. След лоша намеса на защитата на Нефтохимик при центриране отдясно, топката попадна в краката на Юлиян Ненов и халфът на русенци се разписа с диагонален удар по земя.

В 13-ата минута Нафтата направи пореден непростим пропуск. Вълчанов центрира в наказателното поле, Ангел Грънчов свали топката към Марко Ранджелович, но той не успя да уцели вратата. Две минути по-късно бе подминато спорно положение за дузпа в наказателното поле на гостите.

Дунав удвои преднината си в 20-ата минута, когато Михаил Милчев засече с глава центриране от пряк свободен удар. След попадението остана сериозно съмнение за засада. До края на първата част Живко Петков създаде няколко нелоши ситуации, но до гол така и не се стигна.

След почивката домакините продължиха да са по-активният отбор на терена, докато съперникът се опитваше да запази аванса си. В 62-ата минута страхотна атака на Нефтохимик бе спряна от Стефан Апостолов, който видя нарушение на Вълчанов в нападение.

Неизбежното се случи чак в 83-ата минута, когато Нефтохимик все пак стигна до попадение. Живко Петков стигна до топката извън наказателното поле и с перфектно премерен диагонален шут оформи крайното 1:2.

НЕФТОХИМИК: 12.Стоян Колев, 16.Боян Георгиевски, 20.Яни Пехливанов, 26.Виктор Хомей, 25.Ангел Грънчов (46 Любомир Божинов) , 6.Марко Ранджелович, 22.Емануил Манев, 19.Михаел Орачев (66 Костадин Хазуров), 8.Николай Дюлгеров (70 Марко Рашич) , 7.Иван Вълчанов, 15.Живко Петков

ДУНАВ: 1.Мартин Луков, 66.Искандар Джалилов, 22.Михаил Милчев , 5.Тейнур Марем, 28.Атанас Атанасов, 11.Диян Димов, 8.Ивайло Раденцов, 70.Антон Огнянов(65 Николай Колев), 10.Васил Шопов(67 Бранимир Костадинов), 94.Юлиян Ненов (86 Спас Георгиев) , 9.Мирослав Будинов

Голмайстори: 0:1 Михаил Милчев(10); 0:2 Юлиян Ненов(20); 1:2 Живко Петков(83)

Стадион "Лазур": 2 500 зрители
Съдия: Стефан Апостолов