Мъка! "Шейховете" продължават за Купата след дузпи срещу Етър

Коментари (1)
18:46 / 20.09.2016
2013
Нефтохимик се класира с много мъка за осминафиналите в турнира за Купата на България. Това стана факт, след като "шейховете" победиха втородивизионния Етър с 4:3 след изпълнения на дузпи.

Редовното време и продълженията завършиха 1:1.

Двубоят бе официален дебют за новия наставник на Нефтохимик Христо Янев.

Домакините откриха резултата в 26-ата минута. Галин Тошев напредна и центрира отляво, където Гуидо Абаян засече за 1:0.

Гостите от Бургас изравниха в 70-ата минута от дузпа. Георги Чакъров нахлу в наказателното поле, където беше фаулиран и Костадин Хазуров не сгреши от бялата точка.

До края на редовното време, както и в двете продължения, не поднаха повече голове. Така спорът трябваше да се решава чрез изпълнения на дузпи, където нервите на "шейховете" се оказаха по-здрави и те спечелиха с резултат 4:3.

Етър: 1. Цветомир Цанков, 7. Александър Кирилов, 24. Симеон Иванов, 14. Иван Скерлев, 16. Галин Ташев, 8. Станислав Генчев (к.), 17. Чавдар Ивайлов, 22. Николай Цветков, 21. Илия Карапетров 10. Цветомир Тодоров, 20. Гуидо Езекюел Абаян

Нефтохимик: 1. Янко Георгиев (к.), 6. Марко Ранджелович, 3. Иво Малинов, 16. Боян Георгиевски, 7. Иван Вълчанов, 8. Николай Дюлгеров, 61. Георги Чакъров, 25. Ангел Симеонов Грънчов, 17. Румен Руменов, 21. Мариян Огнянов, 91. Венцислав Христов