Нефтохимик загуби у дома от Локо Пловдив
Автор: Екип Burgas24.bg 20:52 / 24.09.2016Коментари (16)2123
Локомотив Пловдив победи като гост Нефтохимик с 2:1 в мач от 8-ия кръг от Първа лига, предаде репортер на Burgas24.bg. Двубоят на стадион "Лазур" бе дебют начело на "шейховете" в първенството за Христо Янев. Головете отбелязаха Мартин Райнов в 61-ата, Димо Бакалов в 69-ата и Венци Христов в 90-ата минута.

На официалната трибуна, редом до изпълнителния директор Павел Бошнаков, мача изгледаха общинските съветници Калчо Белов, Евгений Мосинов и Живко Табаков.

Срещата започна равностойно, като в първите минути чисти голови положения липсваха и пред двете врати. В 31-ата минута Мартин Камбуров се възползва от грешка на Грънчов, овладя топката по десния фланг и пусна към Умарбаев, който шутира от движение, но топката попадна право в ръцете на Янков Георгиев. В 39-ата минута гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Дюлгеров, но главният съдия Никола Попов не видя нищо нередно и остана безмълвен.

Локомотив откри резултата в 61-ата минута, когато Мартин Райнов се възползва от груба грешка в защитата на Нефтохимик. Девет минути по-късно Димо Бакалов се възползва от неразбирателство между вратаря Янко Георгиев и защитата и увеличи преднината на своите. Нефтохимик върна едно попадение в 90-ата минута чрез Венци Христов, който от пряк свободен удар оформи крайното 1:2.

Нефтохимик: 1. Янко Георгиев, 3. Иво Малинов, 6. Марко Ранджелович, 25. Ангел Грънчов, 5. Живко Хаджиев, 12. Йордан Йорданов (70. Петков), 8. Николай Дюлгеров, 61. Георги Чакъров (46. Maламов), 17. Румен Руменов (56. Огнянов), 7. Иван Вълчанов, 91. Венцислав Христов

Локо (Пловдив): 16. Ясин Ел Харуби, 71. Пламен Крумов, 6. Кирил Котев, 7. Георги Вълчев, 14. Иван Горанов, 18. Мартин Райнов, 17. Ванчо Траянов (46. Рашид), 39. Парвизджон Умарбаев (60. Бакалов ), 10. Веселин Марчев, 9. Дани Кики (87. Велковски), 11. Мартин Камбуров