Нефтохимик загуби гостуването си на Лудогорец

21:52 / 02.10.2016
1088
Нефтохимик загуби с 1:3 гостуването си в Разград от 9-ия кръг на Първа лига. Головете за Лудогорец отбелязаха Вандерсон в 13-ата, Лукас Саша в 56-ата и Кешеру в 70-ата минута. Почетното попадение за бургазлии вкара Николай Дюлгеров в началото на второто полувреме.

Мачът на "Лудогорец Арена" не започна никак добре за футболистите на Христо Янев, които в 13-ата минута вече изоставаха в резултата. При първата по-сериозна атака на домакините Лукас Саша центрира в наказателното поле на Нефтохимик, Кешеру отклони с глава към Вандерсон, който простреля Янко Георгиев по земя. В 31-ата минута далечен изстрел на Натанаел срещна напречната греда.

Малко след подновяването на играта бургазлии съумяха да се върнат в мача. В 47-ата минута Иван Вълчанов получи топката в наказателното поле и подаде към Николай Дюлгеров, който с мощен изстрел от границата на наказателното поле наказа Владо Стоянов. Радостта за Нефтохимик обаче не трая дълго.

В 56-ата минута Марселиньо пусна отличен пас към Лукас Саша, който с удар по диагонал се разписа за 2:1. Петнайсет минути по-късно Клаудиу Кешеру окончателно уби интригата в мача. Румънският голаджия получи топката от Марселиньо, преодоля двама бранители и с техничен удар оформи крайното 3:1. До края на срещата Венци Христов и Емануил Манев се опитаха да намалят разликата, но Владо Стоянов блокира ударите им.

Лудогорец: 21.Владислав Стоянов, 6.Натанаел, 32.Игор Пластун, 5.Хосе Паломино, 8.Лукас Саша, 18.Светослав Дяков (46 - 11.Жуниор Кишада), 10.Густаво Кампаняро, 84.Марселиньо, 88.Вандерсон (72 - 92.Джоди Лукоки), 22.Джонатан Кафу (79 - 93.Върджил Мисиджан), 28.Клаудиу Кешеру

Нефтохимик: 1.Янко Георгиев, 26.Виктор Хомей, 2.Костадин Велков, 25.Ангел Грънчов, 3.Иво Малинов, 13.Йордан Йорданов, 8.Николай Дюлгеров, 21.Мариян Огнянов (59 - 22.Емануил Манев), 17.Румен Руменов (46 - 89.Станислав Маламов), 7.Иван Вълчанов (77 - 91.Венцислав Христов), 24.Костадин Хазуров