Трудна, но сладка победа за ОФК Карнобат
Автор: Екип Burgas24.bg 09:25 / 16.10.2016Коментари (0)1505
©
Победа №8 в шампионата на Югоизточната Трета лига постигнаха футболистите на "Карнобат". С 3:1 момчетата на играещия треньор Георги Калоянов преодоляха "Верея II" /Ст. Загора/.

Успехът не дойде леко, но пък за сметка на това е сладък и заслужен за победителите, които първи инкасираха гол и завършиха мача с човек по-малко.

Дебют в трета дивизия направи младия рефер Ивайло Евтимов, който получи от ръководството на "Карнобат" икона и клубно шалче, пожелания за здраве и прогрес в съдийството.
Венцислав Иванов от гостите изненада карнобатлии с гол в 8 мин. при пробив отляво и открита пролука в отбраната на домакините. В 30-та минута Живко Димов изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на противников играч.

След 10 минути резултатът вече бе 2:1. Петър Колев с глава засече центриране на Йозгюр Садула и изпрати топката в мрежата на "Верея II".

В 57-ма мин. Живко Димов отбеляза второто си попадение в мача, когато бе най-съобразителен в наказателното поле на гостите и направи резултата 3:1. Така той вдъхна оптимизъм по трибуните, че домакините отново ще се поздравят с победата. Така и стана, но преди това /в 78 мин./ за втори жълт картон от игра бе отстранен Димитър Попов. "Карнобат" остана с човек по-малко, но съхрани своя аванс в резултата, а с това прибави още 3 точки в своя актив, с които продължава да оглавява лидерската позиция в Югоизточната Трета лига.

Победата е втора за "Карнобат" тази седмица, който в сряда се наложи с 5:0 срещу "Кошарица", в Областен финал от турнира за Купата на Аматьорската лига. Победата във въпросната среща донесоха Стоян Калпаклиев /2 гола/, Георги Бинев /2 гола/ и Георги Калоянов.

Съставът на "Карнобат": Христиан Славов, Стоян Калпаклиев, Диян Лефтеров /60 - Георги Бинев/, Ясен Тузаков, Пламен Димитров /87 - Тодор Няголов/, Димитър Попов, Йозгюр Садула, Живко Димов, Яни Николов, Димитър Петров, Петър Колев /84 - Ангел Лазаров/