Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Брилянтен Нефтохимик се разправи със Славия в София
Автор: Екип Burgas24.bg 14:23 / 05.03.2017Коментари (0)3522
©
Нефтохимик записа втора престижна победа и продължава отличното си представяне от началото на пролетния дял. Футболистите на Христо Янев разбиха като гости Славия с 3:0 в мач от 23-ия кръг на Първа лига.

Иван Вълчанов откри в 17-ата минута, в 57-ата Николай Дюлгеров удвои, а крайния резултат оформи Галин Иванов 5 минути преди края на редовното време. Любопитното е, че и тримата голмайстори на "шейховете" са бивши играчи на Славия.

Нафтата влезе вихрено в мача и поведе при първата си по-сериозна атака. В 17-ата минута Галин Иванов изпълни като по учебник пряк свободен удар, топката мина между краката на Янис Карабельов и се озова в Иван Вълчанов, който ч изпрати в мрежата на Антониос Стергиакис.

В 43-ата минута Георги Вълчев направи страхотен пробив през центъра и шутира, но Стергиакис изби, а при добавката Николай Дюлгеров от близка дистанция пропуска да прати топката в опразнената врата на домакините.

В 57-ата минута Николай Дюлгеров удвои преднината на своите с фантастичен гол от дистанция. В 73-ата минута Георги Йомов проби добре и подаде към Ивайло Димитров, който развинти бранител на гостите и стреля, но кълбото срещна гредата.

В 85-ата минута Владислав Романов проби отляво и центрира към резервата Емануил Манев. Последният си пое топката и подаде към бившия играч на Славия Галин Иванов, който без проблеми вкара третия си гол с екипа на "шейховете".

С тази победа Нефтохимик се откъсна от опасната зона и вече има 23 точки. До края на редовния сезон зелените имат две поредни домакинства и едно гостуване.