Звучен шамар преди опашкарското дерби с Монтана! Нефтохимик отнесе тройка от Берое

21:32 / 11.05.2017
3183
Нефтохимик отнесе звучен шамар преди важните плейофи за оставане в елита срещу Монтана. Момчетата на Христо Янев загубиха с 0:3 гостуването си на Берое. Головете отбелязаха Венцислав Василев, Антон Карачанаков и Асен Георгиев. Така старозагорци завършиха първи в своя поток, с което си уредиха страхотен сблъсък срещу Ботев в плейофите за Лига Европа.

Домакините взеха инициативата още в първите минути и натикаха съперника си в половината му. В 24-ата минута Антон Карачанаков стреля над вратата. Само 5 минути по-късно натискът на беройци даде резултат. Домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар, Антон Карачанаков стреля превъзходно, но нацели гредата. Топката се отклони към крака на връхлитащия и оставен непокрит Венци Василев и резултатът беше открит.

Бургазлии отговориха с една-единствена атака преди почивката. В 31-та минута Живко Петков беше изведен сам срещу вратаря от Симеон Русев, но стреля слабо и право в ръцете на вратаря. Три минути по-късно Карачанаков направи голям пропуск, останал сам срещу вратаря, но се реабилитира в 38-та, когато реализира за 2:0 след поредната бърза атака на Борислав Цонев.

До почивката старозагорци имаха още няколко шанса да направят преднината си класическа, но направиха пропуски чрез Цонев, Карачанаков и Жуниор Мапуку.

Нафтата опита да вдигне малко оборотите след подновяването на играта, но безуспешно. Единствено Живко Петков с пета в 60-та минута можеше да се разпише, но стреля слабо от вратарското поле и Михаил Михайлов изби.

На свой ред домакините не спираха да натискат и в 63-ата минута успехът на Берое стана класически. След центриране от корнер Венци Василев отклони с глава на далечната греда, където беше Асен Георгиев и той на празна врата отбеляза дебютния си гол със зелено-бялата фланелка.

В 77-ата минута Илия Миланов, който за 20 секунди си изпроси два жълти картона, напусна терена за нарушение и оспорване на решението на съдията.

След този мач старозагорци изпревариха Пирин на върха на класирането с 44 точки срещу 43 за "орлетата". Нефтохимик си остана на третото място в тази група с 31 точки и ще играе с Монтана в баража за оцеляване в началото на следващата седмица. Беройци ще спорят с Ботев в плейофа за Лига Европа.

Берое: Михаил Михайлов, Георги Динков, Асен Георгиев, Иво Иванов, Венцислав Василев, Карлос Охене, Борислав Цонев, Мартин Райнов, Антон Карачанаков, Виле Салмикиви, Жуниор Мапуку

Резерви: Душан Перниш, Никола Гавов, Атанас Панов, Кохей Като, Матеас Делич, Ерик Почански, Денислав Станчев

Нефтохимик: Ивайло Василев, Илия Миланов, Ранди Онуоха, Костадин Велков, Симеон Русев, Виктор Хомей, Любомир Божинов, Мариян Огнянов, Михаел Орачев, Иван Вълчанов, Живко Петков

Резерви: Янко Георгиев, Яни Пехливанов, Ангел Грънчов, Йордан Йорданов, Кристиян Парашкевов, Владислав Романов, Костадин Хазуров