Созопол и Поморие врътнаха равен в контрола

10:30 / 13.07.2017
2778
В поредна контрола от лятната си подготовка съседите от Созопол и Поморие направиха бойко реми 1:1. Конкурентите във Втора лига изнесоха интригуващ открит двубой с множество голови положения, но успяха да поразят мрежата само по веднъж.

Домакините откриха в 34-ата минута чрез Мирослав Радев, който завърши бърза контраатака и отличен успореден пас на Диян Лефтеров, а гостите изравниха в 69-ата, когато Михаел Орачев сложи топката на главата на Живко Петков и той беше точен от непосредствена близост. Пет минути преди края Мустафа Мустафа от Созопол разтресе напречната греда след пряк свободен удар от 30-ина метра. Бразилското попълнение от лятната селекция на домакините Габриел до Кармо не игра, тъй като се лекува от травма.

На "Арена Созопол" предстои официално представяне на "небесносините" за новия сезон с контрола срещу друг съсед от втория ешелон - Несебър. Това ще стане на 15 юли, събота, от 18.30 ч.