Лошо! Нефтохимик падна и от Поморие

Коментари (4)
19:31 / 14.10.2017
2946
Нефтохимик отстъпи като домакин на Поморие с 1:3, в среща от XI кръг на Втора лига.

През първото полувреме гостите поведоха с 3:0. Те откриха резултата в 20-та минута. Две минути по-късно удвоиха аванса си чрез Антон Иванов , след контраатака. Домакините имаха шанс за гол в 25-та, когато Даниел Стоянов навлезе в наказателното поле и остана сам срещу вратаря. Той обаче уцели напречната греда на вратата.

След това "шейховете" изпуснаха още две добри възможности да скъсят головата дистанция, които не успяха да оползотворят. В 41-вата минута Георги Петков вкара третото попадение за Поморие, след центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле.

Второто полувреме премина при равностойна игра. През по-голямата му част действието се развиваше в центъра на терена. Домакините намалиха резултата в 80-та мин, чрез Даниел Стаматов. След центриране от корнер той бе най-съобразителен в наказателното поле и вкара с глава. До края на срещата имаше опасности моменти и пред двете врати, но резултатът остана непроменен.

Състав на Нефтохимик: Християн Славов, Иван Стоянов, Стоян Калев, Станислав Жеков, Димитър Дончев, Андрей Казалиев, Даниел Стаматов, Симеон Русев, Даниел Стоянов, Кирил Личев, Цветан Филипов

Резервен състав: Атанас Гичев, ДзамингЛюй, Георги Жеков, Мартин Иванов, Цветан Чахов, Ясен Тузаков, Халибрям Кърмаджъ