Нефтохимик остава аутсайдерът на Втора лига, падна и от Монтана

22:06 / 10.03.2018
8802
Нефтохимик отстъпи като домакин на Монтана с 0:3 в мач от XX кръг на Втора лига. "Шейховете“ се изправиха срещу северозападния тим без трима от титулярите си, които търпят наказания лишаване от състезателни права за една среща – Даниел Стоянов, Кирил Личев и капитанът Станислав Жеков.

До почивката бургазлии падаха с 0:2. Гостите поведоха още в 3-ата минута
на двубоя. След като Борислав Балджийски остана непокрит на границата на
наказателното поле, отбеляза за 1:0. В 17-та минута Монтана удвои аванса си от дузпа, след нарушение на Димитър Тодоров и отново Балджийски бе точен за 2:0.

Двата ранни гола дадоха известно спокойствие на гостите и те разчитаха
предимно на флангови атаки, с които не затрудниха вратаря на "шейховете“
Ферди Мюмюнов. В средата на първата част, след центриране от корнер Цветомир Цонков свали с глава топката до задна греда, където непокритият Кристиян Парашкевов не успя да стигне до нея и тя излезе в аут. Десет минути преди почивката, след две еднотипни флангови атаки отляво на Димитър Тодоров, последователно Кристиян Парашкевов и Даниел Стаматов се разминаха с топката.

След почивката играта се водеше предимно в центъра на терена. Гостите от
Монтана се опитаха да защитят от опасности вратата на Ивайло Василев.
Домакините от своя страна не успяха да създадат чисти положения и да
намалят резултата. В 89-та минута гостите добавиха още едно попадение към актива си. Точен за 3:0 бе Сергей Георгиев, след неразчетено изчистване на вратаря на "шейховете“ Ферди Мюмюнов.

След тази загуба Нефтохимик остава на дъното с едва 4 точки. В следващия кръг тимът гостува на Марица (ПД), на 18.03. (неделя), от 15:30 часа.

Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Даниел Стаматов, Димитър Дончев, Димитър Тодоров, Мариян Димитров, Стивън Славков, Стоян Калев, Цветан Чахов, Кристиян Парашкевов, Цветан Филипов, Цветомир Цонков
Резервен състав: Мартин Шейтанов Виктор Янев, Живко Комелов, Симеон