Пирин изхвърча от Първа лига след гол от засада

19:52 / 21.05.2018
6659
Днес е един от най-черните дни за благоевградския футбол! Пирин изпадна от Първа лига след шокираща загуба с 1:2 от Витоша (Бистрица) в реванша на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. В първия двубой "орлетата" бяха спечелили с 1:0, но заради гола на чужд терен Витоша печели плейаута.

Така от следващия сезон Пирин ще играе във Втора лига, а пред Витоша предстои бараж срещу Локомотив (София) на неутрален терен в Пловдив.

За големия резил допринесе и главният съдия Станислав Тодоров, който зачете абсолютно нередовен гол за Витоша, с който резултатът стана 0:2. Григор Долапчиев в 63-ата минута бе в чиста засада, но въпреки това прати топката в мрежата зад вратаря Георги Георгиев. Страничният рефер вдигна флага си, но Станислав Тодоров не зачете мнението му и призна гола.

Преди това Радко Мутафчийски вкара за 0:1 в 60-ата минута.

Единственото попадение за възпитаниците на Милен Радуканов бе дело на Костадин Ничев в 66-ата минута.