Нефтохимик удари "баските" от Куклен в контрола с 5 гола

Коментари (0)
10:07 / 02.08.2018
3429
Нефтохимик победи Атлетик /Куклен/ с 3:2 в контролна среща, която се игра на стадиона в Мъглиж. Проверката бе част от подготовката на двата тима за предстоящия сезон в Трета лига - Югоизточна група.

Наставникът на бургазлии Диян Петков не включи в групата за мача трима футболисти, които се възстановяват от леки травми - Даниел Стаматов, Живко Илиев и Мирослав Радев.

Първото полувреме премина под диктовката на Нефтохимик. "Шейховете“ създадоха няколко опасни ситуации пред вратата на Атлетик, но отбелязаха само едно попадение в 30-ата минута чрез Цветан Филипов.

След почивката Диян Петков направи шест смени в състава си. В 50-ата минута Стивън Славков удвои аванса на "шейховете“, след асистенция на Деян Христов.

"Баските" от Куклен обаче успяха да се върнат в мача, вкарвайки две попадения за 2:2.

Десет минути преди последния съдийски сигнал Живко Комелов отбеляза с глава победния гол за Нефтохимик, оформяйки крайното 3:2.

Това бе последната проверка за "шейховете“ от предсезонния подготвителен период. Стартът на сезона е на 11 август, когато те ще посрещнат на стадион Лазур градския си съперник Черноморец.

Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов /46 Атанас Гичев/, Станислав Жеков, Цветан Чахов /46 Даниел Андреев/, Йолиян Милков, Стойко Иванов /46 Даниел Стоянов/, Цветомир Цонков /46 Стивън Славков/, Михаил Георгиев, Стоян Калев /46 Мариян Димитров/, Кристиян Парашкевов /46 Живко Комелов/, Цветан Филипов, Деян Христов.