Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
Нефтохимик разгроми ОФК Карнобат с 4:0
Автор: Екип Burgas24.bg 17:37 / 02.09.2018Коментари (1)2363
©
Нефтохимик победи ОФК Карнобат с 4:0 в областно дерби от 4-ти кръг на Югоизточна Трета лига. Двубоят много рано загуби почерка на истинско дерби, след като "шейховете“ в 12-та минута имаха два гола аванс.

До края на първата част падна и трети гол във вратата на домакините, а към края на мача дойде и четвърто попадение, което направи загубата за Карнобат неприятна и тежка. Гостите от Бургас удариха и три греди.

Първият гол бе регистриран в 8-ма минута ,когато Кристиян Парашкевов засече центриране на Стойко Иванов. В 12-та минута Деян Христов с глава увеличи на 0:2, оползотворявайки центриране отново на Стойко Иванов. Христов първо нацели напречната греда, топката се върна в него, но при втория удар бе безпогрешен. След двата гола дойде силен далечен изстрел на Цветан Филипов в гредата.

В 38-та минута Калпаклиев от домакините фаулира в наказателното поле на "Карнобат“ Деян Христов, който се бе озовал сам пред опразнената врата, след като преди това Васенев изби коварен удар от нападателя на Нефтохимик. Съдията не се поколеба и свири дузпа, която бе превърната в гол от Цветан Филипов.

И при 0:3 карнобатлии търсиха начин да върнат поне гол, да затруднят максимално своя именит съперник, но без успех. Най-близо до гола беше Диманов, но късметът не бе с него.

През втората част качеството на футболната продукция спадна, но нов гол падна чак в 88-ма минута, отново във вратата на "Карнобат“. Тогава точен бе Михаил Георгиев, който се измъкна от червено-черната защита и изпрати топката във вратата на "Карнобат“ за 0:4. В последната минута Стивън Славков от гостите уцели напречната греда след далечен удар.

В тази среща "Карнобат“ бе без петима основни играчи, всичките пропуснали двубоя заради контузии – Милен Стоянов, Мартин Димитров, Марин Маринов, Димитър Петров и Пейчо Делиминков. Въпреки пълния лазарет, домакините изрично подчертаха, че не искат да търсят оправдания за поражението с това, че са липсвали техни основни единици.

Двубоят в Карнобат започна с едноминутно мълчание в памет на Емил Рачев, който почина в началото на текущата седмица. Емо беше за последно играч на Розова долина, но в кариерата си е носил и екипа на бургаски отбори. Паметта му бе почетена както от футболистите и длъжностните лица, така и от близо 1000 зрители, които бяха станали на крака на Градския стадион в Карнобат.

В следващата си шампионатна среща Карнобат ще гостува на Левски /Карлово/, а Нефтохимик ще приеме Димитровград.

КАРНОБАТ: Роман Васенев, Станислав Славов, Стоян Калпаклиев, Пламен Димитров /46 – Павел Парушев/, Трендафил Момчилов, Емил Димитров /56 – Радослав Иванов/, Стойко Колев, Габриел Диманов, Георги Калоянов /46 – Ивайло Стойчев/, Хидает Хидаетов, Михаил Палов

НЕФТОХИМИК: Ферди Мюмюнов, Станислав Жеков, Цветан Чахов /46 – Стивън Славков/, Стоян Калев, Йолиян Милков, Цветомир Цонков, Цветан Филипов /54 – Мирослав Радев/, Михаил Георгиев, Кристиян Парашкевов /65 – Даниел Стоянов/, Стойко Иванов, Деян Христов