Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Баскетболистите от Черноморец разгромиха Чавдар –Троян с 30 точки разлика
Автор: Екип Burgas24.bg 10:23 / 18.02.2019Коментари (0)1371
©
Успех в мач от поредния кръг в първата петица на "А" група записаха баскетболистите от "Черноморец", които в атрактивен и резултатен двубой срещу "Чавдар"-Троян преминаха кота 100. Пред ентусиазираните фенове в зала "Бойчо Брънзов", бургазлии разгромиха гостуващия тим със 101:71. 30-те точки разлика красноречиво говорят за превъзходството на момчетата на треньора Йордан Колев. Още до почивката нашите натрупаха солиден аванс. Полувремето завърши при резултат 49:33.

Доста игрови минути записаха и всички резерви в отбора на "Черноморец", като един от тях - Паулин Жардим отбеляза 12 точки.

Отличен мач изигра Робърт Георгиев, който беше близо до трипъл-дабъл, със своите 27 точки, 9 борби и 8 асистенции за солидния коефициент от 41 пункта. Георги Кендеров завърши с 16 точки, а бившият национал Христо Николов-Гларуса се отчете с 15 точки за едва 14 минути на полето.

Във временното класиране "Черноморец" заема второ място. В следващия кръг бургазлии приемат лидера "Академик София-2.