 © Burgas24.bg |  | Треньорът на Черноморец Красимир Балъков обсипа със суперлативи днешния си съперник Локомотив (Мз). Двата тима, които са съседи в класирането, играят днес на стадиона до река Искър в Мездра.- Отборът на Локомотив играе организирано, тактически зряло и е силен, независимо дали е у дома, или на чужд терен - каза Балъков. Той допълни, че днешният мач и следващите два срещу Беласица и Сливен ще бъдат своеобразен тест за това дали ще се атакуват места в първата половина на таблицата.
Схемата Красимир Балъков ще заложи на схемата 4-5-1, която може в процес на игра да премине и към 4-4-2. Голямата липсваща фигура е португалецът Марсио Нуньо, който за пръв път няма да играе през пролетта заради наказание. Ще липсва и невъзстановеният Марин Петров. В нападение обаче се завръща аржентинецът Адриан Фернандес. Домакинът Локомотив вероятно ще започне с 4-5-1. Бившият играч на Черноморец Бамба се очаква да води нападението на железничарите. В халфовата линия на Симонович ще помагат Симоеш, Фонсека, Илиев и Цветкович. В центъра на отбрaната Атанас Атанас вероятно ще заложи на Рачка и Трифонов, а по двата фланга ще действат Анев и Христозов.
Контузените Аут за днешната среща от Локомотив са вратарят Станев и централните защитници Пажин и Макенджиев. В Бургас заради контузии останаха вратарят Пламен Колев, сърбинът Александър Стоимирович и Пламен Крумов.
В предишния кръг Локо Мз загуби на неутрален терен в Ловеч от Ботев с 3:1. Черноморец победи с 3:1 Литекс в Бургас
Източник: в. "7 дни спорт" |