Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Бургазлия влезе в челната тройка на Sofia freediving cup 2019
Автор: Иван Сотиров 09:38 / 10.05.2019Коментари (0)1111
©
Състезателят на КПР "Черноморец" - Бургас - Валентин Люцканов влезе в челната тройка  на победителите в  VIII издание на международния турнир Sofia freediving cup 2019. В най-голямото състезание по свободно гмуркане в България, по правилника на Световната организация AIDA, в 25 метров басейн, взеха участие 30 състезатели, мъже и жени, от шест държави.

Престижният турнир, който се проведе в Банкя, включваше дисциплините - статична апнея /STA/,  динамична апнея с плавници (DYN) - хоризонтално плуване под вода на един дъх с помощта на плавници/моноплавник;  динамична апнеа със стерео плавници (DYN bi-fins/; динамична апнея без плавници (DNF) - хоризонтално плуване под вода на един дъх без плавници.

Валентин Люцканов от "Черноморец", който е деветкратен абсолютен шампион на България по подводен риболов , се класира втори в дисциплината статична апнея. Той постигна резултат от 5:32 мин, а преди него на почетната стълбица застана сръбският състезател - Стефан Андиус.  В дисциплината Динамична апнея със стерео плавници, Люцканов  застана четвърти с резултат от 94 м.

В комплексното класиране победител е Деан Дойчев с  131,9т., следван от Адриан Читан (Румъния)  с  129,2 т., а трети е Валентин Люцканов с 120,5 т. При жените титлата получи  Биргул Еркен от Турция.