НачалоФутболБаскетболВолейболДругиГалерииЛичностиСтатистики
Спортните новини: Днес (0) | Вчера (4)
Нефтохимик помечта 53 минути срещу Лудогорец
Автор: Екип Burgas24.bg 10:57 / 26.09.2019Коментари (0)732
Нефтохимик отпадна от турнира за Купата на България, след като отстъпи на хегемона в родния футбол - Лудогорец, с 1:4 в 1/16-финален двубой, който се игра на "Арена Созопол".

"Шейховете" поведоха в резултата в 10-ата минута чрез Радослав Апостолов - Щайгата. Той премина цялата защита на Лудогорец и остави вратаря на разградчани безпомощен.

Преди това двата отбора си размениха по два опасни изстрела. Мирослав Радев, още в първите минути, бе изведен сам срещу вратаря на  гостите и стреля със странична ножица. Стражът на Лудогорец Пламен Илиев  обаче успя да се намеси успешно. Малко след това отново Радев пробва да засече кълбото от въздуха, но неуспешно.

В 40-та минута, при контраатака на  Галин Димов топката попадна отново в Мирослав Радев, който навлезе в наказателното поле, но стреля в ръцете на стража на Лудогорец.

Минута преди последния съдийски сигнал, заради нарушение срещу Цветан Филипов, той получи възможност да изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле, но не успя да удвои аванса на домакините.

В 53-ата минута гостите изравниха след пробив на Горалски, като точен за 1:1 бе Мавис Чибота. Обрат разградчани направиха в 60-ата минута. Луоки бе изведен сам срещу вратаря на "шейховете“ и се разписа за 1:2. В 76-ата минута отново Чибота прати топката във вратата за 1:3. В първата минута от  добавеното време Чибота засече пас от дясно и оформи крайното 1:4.

Състав на Нефтохимик: Росен Андонов, Атанас Ташолов, Боримир Карамфилов (55 Ерик Почански), Галин Димов, Иван Колев, Йолиян Милков, Мирослав Радев (65 Иван Цачев), Пламен Тенев, Радослав Апостолов, Цветан Филипов (50 Михаил Георгиев), Цветан Чахов

Резервен състав: Павел Здравков, Джунейт Али, Димитър Костадинов, Живко Петков