Гришо показа характер и донесе първа победа на България в ATP Cup
Автор: Стойчо Генов 15:49 / 03.01.2020Коментари (0)820
Григор Димитров спечели първа победа за България на турнира по тенис АТР Къп в австралийския град Сидни! Това стана след победа в три сета над британеца Дан Еванс - 2:6, 6:4, 6:1. По-рано днес Димитър Кузманов отстъпи в три сета на Камерън Нори.

Така резултатът от мача между България и Великобритания от група С е 1:1 победи.

Григор Димитров не започна добре мача и след като взе първия си сервис гейм, той допусна три последователни пробива и макар да върна един за 2:4, загуби сета с 2:6 за 35 минути.

Вторият сет тръгна гейм за гейм, като позитивите в играта на Димитров се увеличиха и той стигна до пробив за 4:2, след което го затвърди и остана на гейм от победа в сета. При 5:3 най-добрият български тенисист допусна пробив, но въпреки това стигна до нов брейк за 6:4.

В решителния трети сет Григор започна много уверено и набързо поведе с 3:0. Той се поизмъчи в петия гейм и макар да даде два брейкбола, поведе с 4:1, след което проби съперника за 5:1. Последва сервис гейм на нула за крайното 6:1.

В решителната среща по двойки Адриан Андреев и Александър Лазаров ще играят срещу Джейми Мъри и Джо Солсбъри.