Проф. Рачев каза какво ще е времето на Великден

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
09:54 / 18.04.2025
1179
"На Разпети петък и в събота, 18 и 19 април, особено в западната част и във високите части на Централна България ще има много сериозна неустойчивост на атмосферата, която ще продължи и днес, и утре докъм обяд. След това ще се опъне буквално като "пране" за Великден." Това прогнозира климатологът проф. Георги Рачев.

"В събота температурите ще бъдат между 7 и 10 градуса. Няма да вали, а ако има вятър – той ще бъде абсолютна символика. За тези, които са на открито в полунощ, да си вземат дрешка", допълни още професорът.

По думите му в Европа времето на Великден ще бъде слънчево и топло. Дори на Балканите температурите ще бъдат по-високи от тези в Западна Европа.

"Тези пролетно-летни валежи, които ни очакват днес, утре и цялата следваща седмица, защото неустойчивото време ще се задържи, не вярвам да предизвикат нещо съществено при нас, макар че е обявен жълт код. Прекрасно пролетно време, ще има много слънце, ще превали и прегърми за кратко. Ще бъде влажно и най-вече топло", посочи пред bTV климатологът.

"В София днес и утре има вероятност да превали повече. А утре евентуално в Рило-Родопския масив ще превали. А след това, за Великден – слънце, слънце, слънце. Идеално време за агробизнеса", допълни той.

Виж коментарите (0)

Още по темата (162):
27.04.2025 Направете това днес, за да ви споходи здравето и късметът в бъдеще
27.04.2025 Томина неделя е! Ето какво трябва да направите
26.04.2025 Утре отново се боядисват яйца
25.04.2025 Забраните на Светла събота
25.04.2025 Светли петък е! Празнуват обичани български имена
24.04.2025 С тази лесна рецепта ще оползотворите останалите ви великденски яйца
Още новини от Национални новини:
Военен експерт за F-16: Призовавам политиците да оставят професио...
Ботьо Ботев за убийството в Хасково: Има голяма вероятност някой ...
След фалшиво положителен тест за дрога: Шофьор чака над 8 месеца ...
Можеш ли да откажеш да покажеш лична карта на полицай?
Където има колективен договор, заплатата е с 14% повече
Цената на първите череши е безумна


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).