Прокуратурата започна досъдебно производство срещу полицаи, подпомагали Семерджиев - говори се за престъпление по служба

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (1)
17:08 / 11.07.2022
1220
Софийска градска прокуратура (СГП) образува досъдебно производство за това, че в периода 2021 г. до 05.07.2022 г. при условията на продължавано престъпление длъжностно лице от структура на МВР е нарушило служебните си задължения с цел да набави за себе си или за другиго облага и от това са настъпили значителни вредни последици, съобщиха от прокуратурата. 

Досъдебното производство е образувано след проверка, извършена по отделени материали от воденото срещу обвиняемия Георги Семерджиев дело за пътнотранспортно произшествие, настъпило на 5 юли т. г., при което загинаха две момичета.

Материалите са отделени във връзка със събрани в хода на разследването по делото за пътнотранспортното произшествие данни за евентуално нарушаване на служебните задължения от служители на МВР, включително на КАТ-СДВР, за покровителстване на обвиняемия, както и за търговия с влияние, посочват от прокуратурата.

След анализ и преценка на всички данни, събрани в хода на проверката, прокурор в СГП е счел, че са налице достатъчно такива за извършено престъпление от общ характер и е образувал досъдебно производство за престъпление по служба. 

Предстои провеждане на разследване по делото, в хода на което ще се установи дали евентуално са налице достатъчно доказателства за извършено от служител на МВР престъпление, допълват от прокуратурата.

Виж коментарите (1)

Още по темата (254):
29.04.2025 Диана Русинова: Случаят със Семерджиев показа стои един още по-сериозен
въпрос
29.04.2025 Осъдиха Георги Семерджиев на 2 години затвор за фалшива шофьорска книжка
15.04.2025 Адвокатът на Хариет, убита от колата на Георги Семерджиев: 95% от ПТП са по вина на водача
25.02.2025 Какво каза Семерджиев пред съда?
28.11.2024 Продължава делото срещу бившата полицайка Симона Радева
19.11.2024 Майката на Симона Радева: Изглеждаше нормално. Видяла е катастрофата и е
спряла
Още новини от Национални новини:
Външно с важно предупреждение след ракетни удари на хутите срещу ...
Арестуваха боса Пешо Калашника в "Студентски град"!
Ботьо Ботев за убийството в Хасково: Възникнал е скандал между Ив...
Детето, хвърлено от мост в Луковит: Мъжът ме преследваше с малка ...
"Нашият реаниматор е направил всичко необходимо": Директорът на б...
Община Поморие: Няма нефтени разливи по плажовете


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).