Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Бургас
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Диана Русинова: Случаят със Семерджиев показа стои един още по-сериозен въпрос
Автор: ИА Фокус 20:37 / 29.04.2025Коментари (2)1037
©
Диана Русинова от Европейския център за транспортни политики излезе позиция

относно присъдата на Георги Семерджиев за управление с фалшиво свидетелство за правоуправление. 

Ето какво написа тя в социалната мрежа: 

Изразявам своята категорична подкрепа към решението на съда и районна прокуратура София, които с професионализъм и безкомпромисност осъдиха обвиняемия Георги Семерджиев на 2 години лишаване от свобода за притежание и управление на автомобил с фалшиво свидетелство за управление на МПС. Това е напълно справедлива присъда, която дава ясен знак, че такива тежки нарушения няма да бъдат толерирани. От сърце благодаря на магистратите за усилията и безупречното водене на делото.

Не мога обаче да не поставя един дълбок и все още болезнено актуален въпрос, който остана на повърхността, но така и не получи нужната сериозна обществена и институционална реакция:

Как е възможно близо 20 години Георги Семерджиев да се движи безнаказано по софийските улици, нарушавайки правилата за движение и застрашавайки живота на всички нас?

Къде беше полицията през цялото това време? Как така един системен нарушител успя да остане извън обхвата на закона? И най-тревожното – каква роля са изиграли отделни служители на реда в прикриването на неговите действия?

Днес трябва да си зададем още по-страшния въпрос:

Колко още такива "Семерджиеви" се движат сред нас?

Ще бъдат ли някога открити и спрени навреме?

Невъзможно е да говорим за пътна безопасност, когато превенцията остава на заден план за сметка на механичното "попълване на бройки" с актове и фишове. Истинската превенция означава ранно идентифициране и отстраняване на тежките нарушители, преди те да доведат до трагедии.

Случаят със Семерджиев показа, че зад видимите проблеми с нарушителите на пътя стои един още по-сериозен въпрос – този за състоянието на самата полиция и способността ѝ да бъде наистина в служба на обществото, а не да прикрива и бездейства.

Призовавам институциите да проведат обстойна проверка по всички аспекти на този случай, да се потърси отговорност и да се вземат мерки, които да върнат доверието на гражданите. Защото пътната безопасност не е само въпрос на наказания – тя е въпрос на системно отношение, професионализъм и обществена отговорност.



Още по темата: общо новини по темата: 254
29.04.2025 »
15.04.2025 »
25.02.2025 »
28.11.2024 »
19.11.2024 »
19.11.2024 »
предишна страница [ 1/43 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...
Aнонимен
на 30.04.2025 г.
Aнонимен
на 30.04.2025 г.
0
 
 
Извергът трябва да гние така в затвора, че когато дойде време да излезе на светло, той не трябва да има възприятие за светлина и топлина. Трябва да бъде развалина.
Коментарите са на публикуващите ги. Burgas24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.
Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Май 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Винетки 2025
Хороскоп за деня
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Катастрофи в България
Мащабна акция в митница Пловдив, арестуваха директора
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Бургас и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@burgas24.bg

За реклама:
Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Бургазлии във facebook
RSS за новините
Статистика: