Пуснаха два рециклирани съчленени автобуса из града

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (1)
14:33 / 15.02.2010
2225
От днес два рециклирани съчленени автобуса ще пътуват по линиите на градския транспорт в Бургас. Това съобщи  Петко Драгнев, директор на общинския превозвач „Бургасбус". Те ще заменят два стари автобуса марка „Чавдар". По програмата за модернизиране на градския транспорт в Бургас „Джаспърс" се предвижда да бъдат закупени близо 67 нови автобуса. Този процес обаче е съпътстван от обявяване на обществена поръчка.

"Уверението на чуждестранните консултанти е, че след като се уточнят всички параметри, доставката ще бъде по два автобуса на седмица, за да не се струпат всичките наведнъж", обясни Драгнев. Към края на годината ще започне този процес и към края на годината първите автобуси ще бъдат факт, увери той. Програмата „Джаспърс" ще се разглежда окончателно през март месец като идеята е до края на годината да почне реално нейното изпълнение. Това включване подмяна на транспорта, поставянето на джипиес системи и електронни табла по спирките, което съвкупно ще доведе до повишаване на услугата, коментира Драгнев.

"Електронните табла ще дават възможност да се разбере в колко часа и след колко минути ще дойде чаканият автобус. Не на последно място буслентите ще осигурят скорост на предвижване", каза той. По неговите думи посегателствата срещу автобусите в Бургас са сведени до минимум. „Смятам, че бургазлията все по-европейски се отнася към превозните средства", коментира Драгнев. Предвидено е в автобусите, които ще бъдат взимани по програмата „Джаспърс" да има монтирани камери, вътре в автобусите за да може да се респектират недобросъвестни граждани, обясни той.

Източник: Агенция "Фокус"

Виж коментарите (1)

Още по темата (34):
20.01.2012 Изработват транспортен стратегически план на Бургас по европейски проект
20.01.2012 Събират информация и препоръки относно състоянието на обществения градски транспорт в Бургас
28.11.2011 Проверката в градския транспорт на Бургас: 7 акта и 5 фиша за седмица
11.11.2011 Проведоха обществено обсъждане на проекта "Интегриран градски транспорт"
16.09.2011 Красимир Стойчев: Проектът за интегриран градски транспорт се движи по план
26.11.2010 Община Бургас и МРРБ подписаха договор за 67 млн. евро
Още новини от Новини от Бургас:
Кметът на Бургас: Нека свети Георги да ни дава своята закрила и д...
Жена от Несебър оцеля в Прохода на Републиката, шофьорът загина
Шефът на РИОСВ-Бургас: Няма нефтен разлив по Южното Черноморие
Орлин Горанов ще е специален гост на Летния Никулден
Пол и Реми посветиха скулптура на съоснователя на Червения кръст
Възстановиха важен водолазен знак край остров Света Анастасия


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).