Съпруга на аптечен шеф е била най-големият доставчик на лекарства в общинските аптеки

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
19:05 / 23.06.2008
1013
Фирма „СТИНГ" ООД, чийто пълномощник е съпругата на вече освободения шеф на общинската фирма „Аптеки" ООД Христо Бургазлиев, е била най-големият доставчик на лекарства и консумативи за общинските аптеки.

Това показва вътрешният одит на Община Бургас. За няколко години „СТИНГ" ООД прогресивно е увеличавала продажбите на стоките си в общинските аптеки. През 2004 г. фирмата е доставила медикаменти за 200 000 лв., през 2005 г. - за 1 100 000 лв., през 2006 и 2007 г. - съответно за 1 300 000 и 1 200 000 лв. За сравнение, останалите 5 фирми, с които общинското дружество е имало договор за цялата 2007 г. са доставили общо лекарства едва за 97 000 лв.

За периода 2005, 2006, 2007 г. основен доставчик на стоки за аптеките от „Аптеки" ЕООД - Бургас с управител Христо Бургазлиев, е „СТИНГ" ООД - гр. Разград, заемаща съответно 64, 81 и 83 процента от стойността на всички доставки.

Търговското споразумение между общинската фирма и доставчика е сключено на 29 септември 2004 г., с предмет на дейност доставка по заявка за снабдяване с лекарствени продукти на общинските аптеки в Бургас.

Чрез нотариално заверени документи за пълномощник на „СТИНГ" ООД по споразумението е била определена Любима Бургазлиева. Тя е била упълномощена „да сключва от името и за сметка на Упълномощителя договори с аптеки за продажба на лекарства и лекарствени продукти, предначзначени за свободна продажба и включени в лекарствения списък на НЗОК".

В следващ договор със „СТИНГ" ООД от 10 октомври 2005 г. е договорено ПРОДАВАЧЪТ да снабдява клиента със стоки на фирми - доставчици, посочили „СТИНГ" ООД за техен дистрибутор.

В чл. 16 от този договор „Аптеки" ЕООД - Бургас се задължава да заявява необходимите стоки първо на ПРОДАВАЧА „СТИНГ" ООД и при отказ да има право да ги заяви при друг доставчик. „По този начин г-н Бургазлиев е поставил фирма „СТИНГ" в привилегировано положение спрямо останалите доставчици. Не е договорен конкретен механизъм, както при определяне на единичните цени, така и при тяхната промяна. На практика чрез този договор определянето на доставните цени и тяхната промяна е предоставено на доставчика", гласи докладът на вътрешния одит на Община Бургас.

Няколко дни след освобождаването му от поста, Христо Бургазлиев е опитал да организира групово подаване на оставки на служители в „Аптеки" ЕООД - Бургас. Бившите му подчинени обаче са отказали. Те са получили уверения от зам.-кмета по финанси Красимир Стойчев, че имат подкрепата на Община Бургас и трябва да продължат работата си в нормален ритъм.

Назначена е ревизия за дейността на отстранения от длъжността управител на общинската фирма. Ще бъде извършена и инвентаризация на документацията, която е водил, за да се установи дали не е укрил или унищожил част от нея.

За временно изпълняващ длъжността управител на „Аптеки" ЕООД е назначена Маргарита Канделиева.


Виж коментарите (0)

Още по темата (13):
04.07.2008 Руско Хънков - шефът на "Бургаски пазари" подаде оставка
03.07.2008 БСП не се яви на диспута с ГЕРБ
03.07.2008 ГЕРБ все пак ще чакат БСП за дебата
02.07.2008 БСП отказа политически двубой с ГЕРБ в Бургас
01.07.2008 ГЕРБ предизвиква БСП за аптеките
29.06.2008 Ръководни кадри на БСП умишлено водят общински фирми към фалит
Още новини от Новини от Бургас:
Катастрофа на пътя Бургас – Варна, 3 жени пострадаха
10 месеца ремонтират стоматологията в Бургас, това проблем ли е з...
Пръскат срещу тези гадинки в "Долно Езерово"
Пореден инцидент с тротинетка! В УМБАЛ Бургас е борят за живота н...
Бургаски полицаи спряха кола без регистрационни табели, шофьорът ...
Днес стартира приемът в първи клас на бургаските училища


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).