Директорът на ФБР: В Америка не съществува абсолютна неприкосновеност на личния живот

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
16:56 / 09.03.2017
1030
Директорът на ФБР Джеймс Коми предупреди, че абсолютна неприкосновеност на личния живот в САЩ не съществува. Той отбеляза, че съдия може да задължи всекиго да свидетелства за собствените си комуникации и дори за спомените си:

"В Америка не съществува абсолютна неприкосновеност на личния живот. Няма място в страната, което да е извън обсега на съдебната дейност", заяви Коми на конференция по киберсигурност в Бостън, докато говореше за ръста в криптирането, откакто разобличителят Едуард Сноудън разкри практиките за шпионаж на американската Агенция за национална сигурност и допълни:

"Дори разговорите ни със съпруга или съпругата, с духовниците, с адвокатите ни не са абсолютно неприкосновени в Америка. При определени обстоятелства един съдия може да задължи всекиго да даде показания в съда за тези много лични разговори".

Директорът на ФБР даде данни за последните четири месеца на 2016-а, за които Бюрото законно е нарушило личния живот на американци или поне се е опитало. Той отбеляза, че за този период са били събрани 2800 устройства в криминални разследвания и такива, свързани с тероризъм и контраразузнаване. Коми посочи още, че ФБР не е могло да отвори 43 процента от тях.

Източник: БНР


Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Земетресение близко до България
ЕК призова България да подобри своя национален план в областта на...
Крути мерки за нарушаване на правилата за шофиране в Гърция, може...
Крепост, която познаваме от популярно ТВ предаване с български уч...
Американското разузнаване смята, че Путин не е наредил Навални да...
Светът се тресе: Регистрирано е поредното мощно земетресение


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).