Само 21% от българите съгласни детето им да има връзка с чернокож

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (5)
11:17 / 14.02.2018
7231
България е абсолютният шампион по расистки настроения в рамките на ЕС, ако гледаме тази карта направена на база данните на европейско изследване "Дискриминацията в ЕС", пише "Офнюз". Докато средно в ЕС 64 процента от хората нямат нищо против синовете или дъщерите им да имат връзка с чернокож партньор, то у нас процентът е едва 21 на сто. Това ни нарежда на последно място в допитването като държавата с най-силни расистки предразсъдъци.

Резултатите варират в широки граници. В Швеция 89 процента от хората нямат нищо против детето им да има връзка с младеж или момиче с шоколадов цвят на кожата. Същото дажи за 85% от гражданите на Великото Херцогство Люксембург, за 83 процента от холандците, 82 процента от датчаните и 81 процента от британците.

На противоположния полюс освен нас са Чехия и Словакия. Там процентът на одобряващите подобна връзка е 23 на сто. Според данните голямото мнозинство от българите не одобряват и детето им да има връзка с азиатец/азиатка и мюсюлманин/мюсюлманка. Процентите на одобрение са съответно 27 на сто и 32 на сто.

За сметка на това обаче хората у нас са сред позитивно настроените европейци по отношение на евреите. Близо 60 на сто нямат нищо против детето им да има приятел/приятелка с корени от Обетованата земя.


Виж коментарите (5)
Още новини от Международни новини:
Крепост, която познаваме от популярно ТВ предаване с български уч...
Американското разузнаване смята, че Путин не е наредил Навални да...
Светът се тресе: Регистрирано е поредното мощно земетресение
15 българи са арестувани в Испания
Спасиха 130 кита бяха в Австралия
Собственик на ресторант: Клиенти ядат от една порция, а други при...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).