Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Завърналият се от проби в Славия Олджай Алиев с нови два гола за Марица
Автор: Стойчо Генов 14:44 / 27.09.2020Коментари (0)692
© ФК Марица
Марица се върна на победния път след успех с 3:2 като гост на ОФК “Карнобат" в среща от 8-ия кръг в Трета лига - Югоизточна група. Двубоят под красивата дъга на стадион “Ганчо Хардалов" пропуснаха петима основни футболисти от състава, воден от Николай Димитров.

С контузии са Димитър Юруков, капитанът Тодор Тимонов - Лимона, Даниел Спасов и Величко Величков - Крауч. По здравословни причини отсъства и Йордан Пейчинов. Така групата за мача бе от едва 14 полеви футболисти.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на две момчета на по 17 години, загинали в автомобилна катастрофа. Двамата бяха част от детско-юношеските школи на ОФК "Карнобат“ и ОФК "Несебър“.

В 18-ата минута, след центриране от корнер на Мартин Анастасов, топката достигна до Георги Георгиев, който с лекота откри за 0:1. Две минути по-късно Олджай Алиев получи добър пас отляво, надигра технично защитник на домакините и насочи много добре топката за 0:2.

В 48-ата минута бе отсъдена дузпа за домакините, която бе превърната в гол от Георги Калоянов за 1:2. Само две минути по-късно ОФК "Карнобат" стигна до равенството, след като Ненко Петров реализира при един пробив отляво и центриране на Антон Атанасов.

В 56-ата минута Олджай Алиев получи добър пас пред наказателното поле, фронтално срещу вратата. Отново преодоля защитник на домакините, след което чудесно насочи за крайното 2:3.

С актив от 16 точки Марица заема пето място във временното класиране. В следващия кръг възпитаниците на Николай Димитров са домакини на Родопа. Двубоят е на 3 октомври от 16 часа на стадион “Марица".

МАРИЦА: Илия Николов, Димитър Аврамов, Денис Палков, Иван Мицев (Борислав Дончев), Георги Иванов, Милен Танчев, Мартин Анастасов, Христо Янчев ©, Олджай Алиев, Георги Георгиев (Александър Праматаров), Петър Печенков (Мариян Бончев). РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Никола Кондарев. Треньор: Николай Димитров

ОФК КАРНОБАТ: Борислав Тотев, Пламен Димитров ©, Стоян Калпаклиев, Димитър Петров, Стоян Калев, Трендафил Момчилов, Ненко Петров, Станимир Митев, Георги Калоянов, Антон Атанасов, Даниел Стаматов. РЕЗЕРВИ: Даниел Желев, Хайри Саралиев, Димитър Дончев, Антон Иванов, Георги Тузаков, Мартин Димитров, Киро Гърков. Треньор: Георги Калоянов

Съдийски състав: ГС: Иван Пенчев, АС: Ивелин Рашев и Пламен Загоров – Стара Загора; 4-ти съдия: Петър Аспарухов - Бургас, Делегат: Кънчо Кашеров – Стара Загора

Григор Димитров е в Топ 5 на света по асове през годината
Григор Димитров е кралят на отиграванията и в Монте Карло
Впечатляващо! България с три тенисистки в Топ 20 в световната ранглиста за девойки
Григор Димитров с риск да изпадне от Топ 10
Нургюл Салимова изпусна победа, но намали разликата с първата на Турнира на претендентките