Кузманов на четвъртфинал в Хърватия без загубен сет

Автор: Стойчо Генов
15:27 / 25.03.2021
982
Рекордьорът на България по победи за Купа "Дейвис" - Димитър Кузманов - Мико, се класира за четвъртфиналите на турнира от Чалънджър сериите в хърватския град Задар, който е с награден фонд от 44 820 долара.

Във среща от втория кръг пловдивчанинът победи с 6:4, 6:3 Зденек Коларж от Чехия (№246 в световната ранглиста), като срещата продължи 1 час и 53 минути.

Това е втора победа за Мико в турнира, без да загуби сет. Преди това той се наложи с 6-4, 6-4 над №241 в света Джан Марко Мароне от Италия. Това беше и втора победа за Димитър Кузманов над Зденек Коларж. Нашето момче се наложи над този съперник и на 31 януари тази година. Това стана в квалификациите на друг турнир от Чалънджър сериите в Анталия (Турция).

На четвъртфиналите пловдивчанинът ще играе срещу Блаж Кавчич от Словения, който е №245 в световната ранглиста. Двамата са се срещали само веднъж на корта. През април 2015 година Кавчич побеждава във втори кръг на Чалънджър в Батман (Турция).

Мико започна добре срещата и поведе с 3:0. Коларж върна пробива в гейм номер 7, но Кузманов отговори с рибрейк за 5:3. Нашето момче сервира за сета, но загуби подаването си за 5:4. Това не притесни Мико и той успя да затвори сета с нов пробив за 6:4.

Във втория сет Кузманов беше безапелационен и победи с 6:3. Той поведе с 5:1 и нямаше проблеми да спечели срещата.