Кузманов поведе със сет и 3:0, но не успя да пречупи французин в Тампере

Автор: Стойчо Генов
16:25 / 21.07.2021
579
Пловдивчанинът Димитър Кузманов - Мико отпадна на осминафиналите на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Тампере (Финландия), който е с награден фонд 44 820 евро.

Рекордьорът на България по победи за Купа "Дейвис" загуби от Кириан Жаке от Франция с 6:3, 4:6, 6:7(5) след 2:40 часа игра. В първата си среща Кузманов елиминира поставения под номер 6 белгиец Кимер Копеянс с 1:6, 6:3, 7:6(6).

Нашето момче поведе с 5:1 и без проблеми взе първия сет. Във втората част Мико пропиля аванс от 3:0, допусна четири пробива и след 6:4 Жаке изравни резултата. В третия сет до 3:3 двамата си размениха по два пробива, а след това двамата печелеха подаванията си и се стигна до тайбрек. В него французинът поведе с 6:3, Кузманов спаси два мачбола, но не успя при третия и загуби мача. Мико заработи 7 точки за световната ранглиста.