Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Кадетките на "Черноморец" за поредна година триумфираха като държавни шампионки по вдигане на тежести
Автор: Иван Сотиров 12:40 / 09.12.2021Коментари (0)533
©
Поредно силно представяне на държавното лично-отборно първенство – финален кръг по вдигане на тежести за 2021 година, регистрираха тежкоатлетите от клуб "Черноморец“. Състезанието в Хасково беше за всички възрастови групи. На подиума излязоха състезатели и състезателки от 48 клуба от цялата страна.

Представителките на бургаския "Черноморец“ станаха отборни шампионки при кадетките до 15 години и за поредна година заслужиха купата в тази възраст. Възпитаничките на треньора доайен в този спорт у нас Димитър Ковачев триумфираха със сбор от 376 точки. Далеч зад тях с 280 точки останаха представителките на "Марица“ – Пловдив.

Първо място в категория до 45 килограма зае Ивелина Вълкова. Дарина Добрева при 55-килограмовите и Деница Моллова в кат. 71 кг се класираха на второ място. Габриела Михайлова е трета в кат. 49 кг.

"Въпреки трудностите по време на подготовката, свързани с пандемията от КОВИД-19, нашите представители записаха солидно участие. Вече 34 поредни години триумфираме с купата в отборното класиране при кадетките“, заяви треньорът Димитър Ковачев.

При кадетите до 15 години Диян Ангелов е втори при 61-килограмовите. Също второ място, но при юношите до 20 години, зае Стилиян Иванов в кат. 73 кг. Георги Чиглайски в кат. 89 кг завърши на пето място.