Бронзови медали и четвърто място от Световното първенство по акробатика спечелиха ученици от Спортното училище
Автор: Екип Burgas24.bg 12:20 / 07.03.2022Коментари (0)446
©
Блестящо представяне на Световното първенство по акробатика за младежи и девойки в Баку записаха представители на бургаските клубове, трима от които са ученици в Спортното училище "Юрий Гагарин“.

Бронзов медал спечели двойката при мъжете 12-18 години Георги Стоянов и Владимир Коточев. Те са състезатели на КСА “Бургас“, с треньори Камелия Борисова и Мария Гончева. Оценката им от смесеното съчетание е 27.250 точки, която им отреди третото място. Бронзовото отличие идва след европейската им титла от миналата година във възрастовата група 11-17 години.

Смесената двойка Елена Босилкова и Жулиен Шайков, с личен треньор Гергана Денева от клуб "Нефтохимик 2011“, остана на стотни от медалистите. Те заеха четвърто място в групата 13-19 години с оценка 27.430.

Георги Стоянов, Елена Босилкова и Жулиен Шайков са възпитаници на Спортното.

"Ръководството на Спортното училище "Юрий Гагарин“, всички преподаватели и треньори поздравяваме своите възпитаници, медалисти и призьори от Световното първенство по акробатика, както и техните партньори за отличното представяне. Скъпи деца, постигнахте заслужена победа. За пореден път се представихте блестящо. Прославихте училището, Бургас, доказахте, че спортът е много труд и дисциплина. Гордеем се с вашите успехи. Бъдете здрави и все така нахъсани. Желаем ви още по-високи постижения и успехи!“, се казва в обръщението на ръководството на училището, начело с директора Янчо Стойчев, към героите от Баку.