Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Предстоят два възлови домакински мача за Черноморец днес и в събота
Автор: Екип Burgas24.bg 10:09 / 06.04.2022Коментари (0)398
©
Два възлови домакински мача предстоят днес и в събота за баскетболистите на Черноморец. Двубоите за момчетата на треньора Васил Евтимов са срещу преки конкуренти за място в Топ 4 в редовния сезон от НБЛ, което ще осигури домакинско предимство на четвъртфиналните плейофи.

Днес в зала "Бойчо Брънзов“ ще гостува тимът на Спартак Плевен. Дербито между четвъртия и петия във временното класиране е от 19:00 часа. Черноморец е с 13 победи, 9 загуби и актив от 35 точки. С 34 точки са плевенчани, които разполагат с опитни баскетболисти в лицето на Божидар Аврамов, Николай Стоянов, Мартин Маринов, Николай Маринчешки, Максим Корниенко, Коча Йовович, Ивко Ивков и Николай Маринов. Треньорът на нашите Васил Евтимов ще разчита на ядро от български баскетболисти – Георги Боянов-Ловеча, Евгени Хаджирусев, Тихомир Желев, Константин Коев, Андрей Иванов, както и на чуждестранните попълнения в селекцията Влатко Гранич и Отас Айкекполор.

Второто предизвикателство за Черноморец през тази седмица е в събота, когато в зала "Бойчо Брънзов“ ще гостува Берое. Срещата е от 19:00 часа и ще се предава пряко по "Макс Спорт“ 2. Тимът от Стара Загора е седми в класирането с 32 точки, но и мач по-малко.

Билетите за вход са по 5 лева, а ученици и пенсионери ще влизат срещу 2 лева.