Шампионски титли, медали и сребърна купа в отборното класиране за кадетите от клуб "Черноморец св.борба"
Автор: Екип Burgas24.bg 15:55 / 08.04.2022Коментари (0)464
©
Солидно представяне на държавното лично-отборно първенство по борба свободен стил за кадети регистрираха състезателите

от клуб "Черноморец". Шампионатът в Сливен приключи днес.

Равносметката за нашите е две титли, още два медала - сребърен и бронзов и второ място и сребърна купа в отборното класиране.

Шампиони са Ергюн Шукри в кат.55 кг и Ердал Галип до 65 кг. Ахмед Ахмед е сребърен медалист при 60-килограмовите, а Константин Райков грабна бронза в кат. до 80 кг. Диян Ангелов е пети до 60 кг. Всички са възпитаници на Спортното училище "Юрий Гагарин".

В отборното класиране клуб "Черноморец св.борба" зае второто място и заслужи сребърната купа. Активът на младите бургаски таланти е 105 точки.

Първенци станаха домакините от АСК"Сливен" със 114 точки. Трети е "Димитровград" със 100 точки.

"Имаме талантливо поколение. Нагласата ни беше за първо място в отборното класиране. Малшанс ни попречи, но това ще амбицира момчетата за в бъдеще", заяви президентът на "Черноморец св.борба" Стефан Георгиев.

Треньорите, които водят подготовката на борците в клуба са Мариан Тодоров, Илиян Стефанов, Мариян Фучеджиев, Кирил Димитров и Стоян Панев.

Сребро за клуб "Бургас" спечели Димитър Чолаков в кат.65 кг, който загуби на финала от световния ученически шампион за 2021 година Ердал Галип.

Нургюл Салимова изпусна победа, но намали разликата с първата на Турнира на претендентките