8 медала за бургаската борба от Държавното първенство за момчета
Автор: Екип Burgas24.bg 12:46 / 03.05.2022Коментари (0)552
©
Общо 8 медала от Държавното лично-отборно първенство за момчета до 15 години спечелиха представителите на трите бургаски клуба по борба. Отличията са три сребърни и 5 бронзови. Шампионатът се проведе в Търговище.

Клуб "Бургас“ е с 4 медала. Вицешампиони станаха Иван Иванов в кат. 75 кг и Жуан Пол Кръстев над 85 кг. Бронзов медалист е Христо Иванов при 57-килограмовите. Техен треньор е Николай Дачев. Йордан Атанасов от клуб "Бургас“, с треньор Николай Милков също заслужи бронзово отличие в кат. 68 кг в свободния стил.

За клуб "Черноморец – св. борба“ сребро взе Кристиян Демирев до 38 кг, а бронз грабна Захари Миков до 44 кг. Техен треньор е Мариан Тодоров. Клуб "Черноморец - кл. борба“, с треньор Златомир Стоянов завоюва два бронзови медала. Спечелиха ги Тончо Петков в кат. 41 кг и Кристиян Вълчев до 85 кг.

Осемтте медалисти са възпитаници на бургаското Спортно училище "Юрий Гагарин“. На шампионата в Търговище участваха 179 борци от 27 клуба в класическия стил и 249 състезатели от 45 клуба в свободния стил.