Бургаските мускетари с успешно представяне на турнира по фехтовка "Купа Младост"
Автор: Екип Burgas24.bg 17:29 / 03.05.2022Коментари (0)429
©
През изминалия уикенд в гр. София се проведе турнирът по фехтовка "Купа Младост“, 2-ри кръг от Купа България за деца до 11 и 13 години. Състезателите от Фехтовална академия “Васил Етрополски“ - регион Бургас се представиха на обичайното си високо ниво.

В състезанието при най-малките момичета и петте представители на академията намериха място във финалната осмица. Златен медал след силна игра спечели Екатерина Чеушева - "Корсар“. Два бронзови медала заслужено отидоха във витрината на клуб "Маркели“ - Карнобат, спечелени от Елеонора Василева и Ралина Чанева. Доминика Микова и Ивет Стойчева заеха съответно 5-то и 8-мо място.

С най-добро класиране при момчетата в тази възраст бе Антонио Маноилов – "Корсар“, 5-то място, а неговите съотборници Ивален Попов и Димитър Стоянов, въпреки добрата игра, останаха извън най-добрите осем.

При 13-годишните момичета първи медал от държавно състезание спечели Доротея Апостолова – "Маркели“, а Габриела Георгиева остана на крачка от отличията, заемайки 5-то място. Добра игра в турнира показаха също Мелек Мехмед, Иванислава Стоянова и Василена Христова.

Бронзов медал при момчетата до 13 години спечели Веселин Вълев – "Корсар“, а Борис Чапкънов се класира шести в конкуренцията на над 40 участника. В състезанието участие взеха още Даниела Желязкова и Пламен Христов.

Равносметката от турнира е един златен, четири бронзови медала и много емоции за състезателите и треньорите от академията Катя Пъдарова, Георги Миланов, Едуард Зуев и Радостин Станчев.