Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
ФК Звезденбург тръгна ударно в Елитната U15 с 3:0 срещу Етър
Автор: Екип Burgas24.bg 10:59 / 11.08.2022Коментари (0)361
©
Отборът на Звезденбург тръгна ударно в Елитната група U15 с класически успех 3:0 срещу гостуващия Етър. Мачът беше от първия кръг и се игра на стадион "Лазур“. Младите надежди на бургаския футбол демонстрираха раздвижена игра, владееха инициативата и закономерно стигнаха до убедителна победа.

Головете реализираха Боби Пчеларов, Стоян Христов и Петко Христов. Възпитаниците на треньорския екип- Петър Алексиев, Георги Цъцаров и Лъчезар Бебев направиха и доста пропуски, а и вратарят на "Етър“ на няколко пъти се намесваше стабилно. Нашите пропуснаха и дузпа през първото полувреме при резултат 1:0.

За награда, днешната възстановителна тренировка на момчетата от Звезденбург се проведе на малкия басейн на плувен комплекс "Флора“. 45-минутното релаксиращо занимание беше проведено от треньорите в Плувен клуб Нефтохимик Красимир Костадинов и Теодоси Чернев. "В бъдеще смятам тези тренировки в басейн да станат практика“, заяви Петър Алексиев.

Опитният предводител на Академията на Звездичка с голяма доза гордост разкри, че са успели да си върнат в Бургас две от талантливите момчета от набор 2008. Стоян Христов се прибра обратно от Лудогорец, а Александър Желев от Ботев Пловдив. Това е показател, че школата ни набира все по-голяма скорост и става все по-притегателно място за футболно развитие“, добави Петър Алексиев.

В следващия, втори кръг от Елитната група U15 тимът на Звезденбург ще гостува в София на Септември.